You are here
Home > Magazin >

Szokatlan Myempire kaszinó szabályozások a világban

Az utóbbi időszakban, ha kaszinózásról van szó, sokan gondolnak elsősorban az olyan online platformokra, amilyen a Myempire. Az utóbbi időszakban az olyan weboldalak népszerűsége, mint a Myempire kissé háttérbe szorította a hagyományos, szárazföldi kaszinókat.

Ennek a fő oka abban rejlik, hogy az online világ, az internet kínálta lehetőségeket hatalmas térnyerést valósítottak meg. Ebből tudtak profitálni az olyan oldalak is, amilyen a Myempire. Ugyanakkor, a Myempire által kínált élmény lényege, hogy mindenki számára elérhetővé teszi a kaszinózás élményét.

Ha valaki játszani szeretne, immár nem kell neki elutaznia egy olyan városba, ahol kaszinó létesítmény működik, hiszen csak be kell ütnie a böngészőbe a Myempire címét és már ott is találhatja magát egy virtuális kaszinóban.

Ettől függetlenül a hagyományos kaszinók sem veszítették el vonzerejüket. Las Vegas és Makaó mellett a világ számos pontján épülnek újabb kaszinók, amelyek immár olyan komplexumként működnek, ahol a játék mellett a látogatóknak lehetőségük van a rekreációra, mozitermek, koncerttermek, golfpályák, bevásárlóközpontok és még ki tudja mi minden van egy ilyen létesítményen belül.

Annak ellenére, hogy a kaszinózásnak komoly múltja van, egyes országokban a mai napig életben vannak furcsa szabályozások. Az alábbiakban ezekből ismerhetsz meg néhányat.

Új-Zéland: játék csak jótékonysági célokra

Az új-zélandi törvények korlátozzák a szerencsejátékot, de azért hagytak egy kiskaput. A jogszabályok értelmében ugyanis a különböző nyerőgépeket és más szerencsejátékokat kizárólag jótékonysági szervezetek üzemeltethetik, profitorientált vállalkozások számára ez tiltott.

Ilyen módon a kormányzat elérte, hogy az emberek hódolhatnak ennek az időtöltésnek, a befolyó pénzt viszont jótékony célra fordítják.

Monte Carlo: Csak a külföldiek kaszinózhatnak

Monte Carlo a világ egyik legnagyobb szerencsejáték központja, ezért talán meglepőnek tűnhet a jogszabály, amely tiltja a hazai állampolgároknak a kaszinózást. Ez az előírás még a 18. századból származik, amikor az uralkodók így szerették volna elérni az államkassza feltöltését.

Ha a helyi lakosok is játszani szeretnének, ezt még mindig megtehetik az online kaszinókban, azok elérése ugyanis semmilyen korlátozás alá nem esik.

Kentucky: Visszaperelhető a veszteség

Az Egyesült Államok Kentucky államában nem tiltják a szerencsejátékokat, viszont kitaláltak egy olyan jogi lehetőséget, amellyel mégis képesek azt korlátozni. Arról van szó, hogy minden játékosnak, aki legalább öt dollárt veszít szerencsejátékon, jogában áll azt visszaperelni. Erre azonban csak hat hónapja van a veszteség elszenvedésétől számítva.

Japán: Slot helyet pachinko

A felkelő nap országában is egy olyan jogszabály működik, amely nem tiltja a játékot, csak kissé furcsán szabályozza. Itt ugyanis nem engedélyezettek a világszerte népszerű nyerőgépek, viszont helyettük léteznek a pachinko nevű játékok.

Ez egy hasonló logika szerint működő játék, mint a nyerőgépek, amelyben golyók találhatók. A játékosok, ha nyernek, akkor zsetonokat kapnak, amelyeket az erre a célra kijelölt boltokban tudnak elkölteni, ilyen módon ők is az állam költségvetését gazdagítják.

Kanada: A kockázás korlátozása

A kockadobás a világ egyik legrégebbi szerencsejátékának számít, amit már az ókori görögök és rómaiak is előszeretettel játszottak. Ennek ellenére Kanadában korlátozzák a craps játékot. Az indoklás szerint ennek célja a csalás visszaszorítása, ugyanis tartanak a távirányítható kockák megjelenésétől.

Egyesült Királyság: Könyvtári tilalom

Az Egyesült Királyságban a mai napig hatályban van egy 19. századi törvény, amely tiltja a játékot a nyilvános könyvtárakban, ugyanis abban az időszakban ez gyakran verekedésekhez, incidensekhez vezetett. Ma már nem jellemző, hogy a könyvtárakban működnének kaszinók, a jogszabály azonban még mindig érvényben van.

Top