You are here
Home > Vízszigetelés >

Ez most a leghatékonyabb módszer a vizes falak szigetelése esetén

Amennyiben egy épületben idővel megjelenik a falak vizesedése, elengedhetetlen lesz ezeknek az utólagos vízszigetelése, hogy az épület hosszú távon őrizze meg a szerkezetének megfelelő állagát, illetve egészséges legyen az ott tartózkodás.

Az injektálás egy olyan modern, hatékony és gyors megoldás, amely az alkalmazott technológia révén hosszú távon biztosítja az épületek falazatának vízzárását. Legyen szó magánlakásokról vagy műemlékvédelem alatt álló történelmi épületek megóvásáról, az injektálásos technológia bizonyítottan az egyik legjobb választás a vizes falak szigetelése esetén.

A FERRING-ING Kft. az ország teljes területén megoldja a vizes, salétromos falak okozta problémát az utólagos vízszigetelés során alkalmazott injektálásos módszerrel.

Mi okozhatja az épületek falainak nedvesedését?

A falakban megjelenő nedvesség kialakulásának egyik leggyakoribb oka a talajvíz kapilláris felszívódása. Ez főként az olyan régi épületek esetében gyakorta megjelenő probléma, ahol hiányzik a megfelelő vízszigetelés, vagy a meglévő szigetelés az idő múlásával elhasználódott, veszített a vízzáró képességéből. De a falak vizesedésében közrejátszanak a rosszul, hiányosan kialakított vízelvezetési rendszerek, és a csapadékvíz bejutása is az épületbe. Ezeken kívül a falakban futó vízvezetékcsövek szivárgása is a falak vizesedését okozza idővel.

Miért válik fontossá a vizes falak szigetelése?

Amennyiben az épületben megjelenik a falak nedvesedése, az nemcsak magát az épület állagát veszélyeztetheti, hanem komoly egészségügyi problémák kialakulásához is vezethet az ott élők, dolgozók számára.

A nedvesség miatt idővel kialakuló penészesedés ugyanis allergiás reakciókat és légúti betegségeket okozhat, ami különösen veszélyes a gyermekek és idősek esetében. Ezenkívül a falazatban lévő víz a téli időszakban a hideg hatására megfagyhat és repedések kialakulásához, majd  a szerkezet gyengüléséhez vezethet.

vizes falak szigetelese 2021 06

res épületek, ahol az injektálásos technológiát alkalmazták

Az injektálásos vízszigetelés technológiája nem csupán a privát otthonok esetében alkalmazható, hanem olyan ikonikus épületek esetében is már bevált a módszer, mint például a Budai Vár felújítása során a talajvíz okozta vizes falak szigetelésekor vagy a világhírű Westminster-apátság épületének restaurálásakor.

De talán a  legjobb példa az injektálásos szigetelésre a Velencei palotákon rendszeresen elvégzett munkálatok, melyek által válik lehetségessé a város építészeti örökségének a megőrzése az ott élők és az utókor számára.

Így kell elképzelni az injektálás technológiáját

A falak injektálással történő szigetelése egy modern, gyors és hatékony megoldás a vizes falak szigetelésére. Ennél az eljárásnál egy speciális szigetelőanyagot juttatnak be a falazatba, amely segít lezárni a kapillárisokat, ezzel megakadályozza a nedvesség további felszívódását, elterjedését. Az injektálás a következő főbb lépésekből áll:

Elsőként fúrás, szükség esetén kisebb bontásra lesz szükség. A vizesedő falakban, a talajszint feletti részen, ahol a nedvesség leginkább jelentkezik egymástól egyenletes távolságban fúrnak lyukakat. Ezt követően az injektálóanyagot juttatják be ezeken a lyukakon keresztül. A lyukakba befecskendezik a speciális injektálóanyagot, aminek az anyaga folyékony krém állagú, így gyorsan képes szétterjedni a falazatban. Végül a szigetelés úgy alakul ki, hogy a befecskendezett anyag megköt és egy vízzáró réteget hoz létre a javításra szorult falazatban, ahol megakadályozza a nedvesség további felszívódását.

utolagos falszigeteles 2021 20

Milyen anyagokat használnak az injektáláshoz?

A vizes falak szigetelésekor alkalmazott injektálás során legfőképpen szilikátalapú szigetelőanyagokat alkalmaznak, mivel ezek képesek a leghatékonyabban lezárni a falazat pórusait. Többek között a következő alapanyagokkal dolgoznak a leggyakrabban.

A szilikongyanta, miközben hosszan tartó vízzáró hatást ad, rugalmas is marad, így jól tolerálja az épület mozgását is. A poliuretán habok nemcsak remek vízzárók, hanem szigetelési szempontból is hatékonyak a repedések kitöltése esetén. Az akrilátgél egy kifejezetten jó nedvességgátló tulajdonságokkal rendelkező anyag, ami a legkisebb kapillárisok lezárására is alkalmas. A cement alapú injektálóanyagok pedig rendkívül gyorsan kötnek és főként a tömör falazatokhoz alkalmasak.

Ha további kérdése merülne fel a vizes falak szigetelésével kapcsolatban, esetleg már létező problémával áll szemben, ne várjon tovább, kérjen ajánlatot a fent említett specialistától, hogy elkerülhetővé váljon a komolyabb probléma kialakulása.

Top